Náš príbeh

motel vlachovo

Žijeme v malej dedinke, v malebnom Slovenskom krase. Záhradka a príroda je súčasťou  života od nepamäti. Štefan, môj manžel, vinohradník a záhradkár s 50 ročnou praxou, je veľkým zástancom tradičného pestovania podľa Lunárneho kalendára. Keďže väčšinou vždy dopestoval viac ovocia, než sa v domácnosti spotrebovalo, bolo nutné tieto božie dary spracovať, aby nevyšli na zmar. Tak som sa ja, Anička, chytila iniciatívy a začala  vo väčšom vyvárať džemíky. Tie sa stali každodennou dobrotou našej rodiny, ale aj známych priateľov. Ovocia bolo čo raz viac. Od roku 2009 sme sa obaja zapojili do projektu na zachovanie tradičných hodnôt nášho regiónu. Aj keď v tom čase sme  nemohli ponúknuť viac než 6 druhov tradičných džemov, záujem o tieto domáce produkty bol veľký a naši zákazníci sa ku nám radi vracali.

motel vlachovo

Z roka na rok sme zveľaďovali svoje záhrady, ovocný sad a vinohrad inými druhmi ovocia a zeleniny.Tak sa rozširoval i sortiment výrobkov. Práce bolo stále viac a viac. Bolo nutné do celého "procesu" zapojiť aj iných členov rodiny. Každý  má svoju úlohu, či to je v zaobstarávaní fľiaš, spracovanie úrody, balenie, predaj ...

Dnes je už naša ponuka omnoho širšia.Tradičné i menej tradičné džemíky sme doplnili o “diabolsky” štiplavé papričky, pomazánky a pochutiny z ovocia k mäsu a syrom.

motel vlachovo

V roku 2014 naša práca bola ocenená regionálnou značkou KARSTICUM www.karsticum.sk

slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5
Domáci marhuľovy lekvár

bez cukru a konzervačných látok

Čatní - jablko s medom

pikantná pochúťka k mäsu, údeninám

Jablkový džem s marcipánom

domáci džem od Aničky

Papriková pomázanka

z kozieho alebo baranieho rohu

Džem - Hrozno biele

domáci hroznový džem od Aničky

Copyright © 2014 - 2016 Mariana Vodová - Aničkina záhrada | Všetky práva vyhradené | Dizajn & Web: InMAD s.r.o.